تعمیر و نگهداری هواپیما

تعمیر و نگهداری هواپیماهای تجاری وشخصی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

● توانمندی‌ها و قابلیت‌های کشور در تعمیر و نگهداری هواپیما

سال‌ها است توانمندی‌ها و دستاوردهای کشور در صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما مورد بی‌توجهی مسئولین قرار گرفته است، البته اخیراً تحولات دلگرم‌کننده‌ای در این زمینه رخ داده است که نوید دستاوردهای بزرگی برای آینده کشور را می­دهد.

بازار جهانی خدمات تعمیرات و نگهداری هواپیماهای تجاری به اندازه بازار فروش هواپیماهای تجاری، ارزشمند و گسترده می‌باشد. طبق گزارش یک تیم مشترک از شرکت‌های Back Aviation Solution/Team SAI حجم بازار خدمات تعمیرات و نگهداری هواپیما در سال ۲۰۰۳، برابر ۳۶.۱ میلیارد دلار محاسبه شده است که ۱۰.۵ میلیارد دلار مربوط به بخش تعمیرات و نگهداری موتور، ۸.۲میلیارد دلار سهم خدمات سرویس و نگهداری هواپیما در خط پرواز، ۱۰.۷ میلیارد دلار سهم تعمیرات سنگین (اورهال) و اصلاحات فنی و همچنین ۶.۷ میلیارد دلار سهم بخش تعمیرات قطعات و متعلقات شده است. طبق پیش‌بینی این شرکت ارزش بازار فوق در سال ۲۰۱۴ به ۴۹.۱ میلیارد دلار خواهد رسید. اما بررسی شرکت مشاوره‌ای Aero strategy ارزش بازار این بخش را در سال ۲۰۰۳ معادل ۳۵.۷ میلیارد دلار محاسبه کرده است و دورنمای آن را در سال ۲۰۱۳ برابر ۶۰ میلیارد دلار برآورد نموده است. این شرکت سهم بخش تعمیرات موتور را ۱۲.۴ میلیارد دلار، سهم سرویس و تعمیرات در خط پرواز را ۷.۸ میلیارد دلار و سهم تعمیرات سنگین و اصلاحات فنی را ۸ میلیارد دلار، سهم تعمیرات قطعات و متعلقات را ۷.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۳ محاسبه کرده است. طبق برآوردهای دیگر هزینه تعمیر و نگهداری یک هواپیما در دوران عمرش چندین برابر (۲تا۳ برابر) قیمت اولیه هواپیما است.

رقم­های فوق به خوبی نشان‌دهنده حجم فوق‌العاده‌ای است که شرکت‌های حمل و نقل هوایی هزینه نموده و صنایع مهندسی خدمات تعمیرات و نگهداری می‌توانند کسب نمایند. اهمیت و ارزش تعمیرات نگهداری به گونه‌ای است که از پارامترهای مهم و کلیدی در انتخاب و بهره‌برداری هواپیماها در خطوط هوایی دنیا می‌باشد. صنعت هوایی کشور در طول سال‌های دفاع مقدس تجربیات ارزنده­ای در این زمینه کسب نموده است. همچنین سرمایه­گذاری­های صنعتی گسترده­ای توسط ارگان‌های مختلف در زمینة طراحی، ساخت، مونتاژ، تعمیر و نگهداری هواپیماهای مختلف صورت پذیرفته است. در ادامه توانمندی‌ها و قابلیت‌های کشور در تعمیر و نگهداری هواپیما مورد اشاره قرار گرفته است.

ایمنی پرواز

یکی از مهم‌ترین اموری که توسط متخصصان حوزۀ صنعت هوایی انجام می‌گیرد، اطمینان از سلامت کامل بدنه، موتور و سیستم‌های داخلی هواپیما است. این اقدامات در زمرۀ ایمنی پرواز تعریف می‌شود که یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت هوایی است.

ایمنی هواپیما، یعنی سلامت تمامی قطعات، سطوح و سیستم‌هایی هر هواپیما، برای هر پرواز باید تأمین گردد. ازاین‌رو برای حفظ سلامتی این قطعات و تمامی سطوح و سیستم‌های هر هواپیما، کارخانه سازنده به کمک سازمان هواپیمایی کشوری که آن هواپیما را ساخته است، بازرسی‌های مشخص و معینی انجام می‌دهد و بر اساس نتایج آن بازرسی، تمام قطعات لازم بازرسی می‌شوند.

درصورتی‌که مشکل و نقصی در قطعات هواپیما مشاهده شود و یا ایرادی در سیستم‌ها نمایان گردد، بخش موردنظر تعمیر می‌شود و درصورتی‌که تعمیر آن بخش مقدور نباشد، تعویض صورت می‌گیرد.

این برنامه‌ریزی برای تعمیر و یا تعویض قطعات هواپیما به‌صورت منظم و در بازه‌های زمانی مشخص انجام می‌گیرد و به‌عنوان‌مثال، یک قطعه پس از هر 50 ساعت پرواز بازرسی می‌شود و قطعه یا بخش دیگر پس از هر 300 ساعت پرواز موردبررسی قرار می‌گیرد.

مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما

هواپیما یک ابرسیستم پیچیده است. بنابراین یک مهندس تعمیر و نگهداری هواپیما باید اطلاعات کامل و جامعی از مباحث موردنیاز در علوم مهندسی، مکانیک، هوافضا و اویونیک داشته باشد و با مقررات و استانداردهای مربوطه آشنا باشد. اصولاً مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما مجموعه‌ای از علوم مهندسی و استاندارهای لازم جهت تأمین و تضمین شرایط مناسب کارکردهای سیستم‌های مختلف هواپیما است که مهندسین این بخش با اطلاعات کافی در این بخش فعالیت می‌کنند.

تعمیرات قطعات هواپیما و بالگرد

اگر قطعات هواپیما یا بالگرد بازرسی شوند و مشخص شود که به لحاظ فنی در وضعیت مطلوبی قرار ندارند، قطعه موردنظر تعمیر یا تعویض می‌شود. بنابراین یکی از مشکلات عمده شرکت‌های هواپیمایی، تعمیر و تعویض قطعات است.

ما در تلاشیم بهترین و مناسبترین گزینه را در مورد خرید انواع هواپیماهای بزرگ و کوچک و شخصی و بالگرد چه به صورت نو و چه به صورت کار کرده و تحویل در ایران و یا منطقه را در اختیار شما قرار دهیم تا با خیال راحت و شرایط پرداخت مناسب سرویس خود را دریافت کنید و ما بهترین درگاهای مالی بین المنلی را داریم تا با دور زدن تحریم ها و بدون مشکل نیازهای مجموعه شما را برطرف نماییم.

ما تلاش خواهیم کرد تا بالاترین ارزش افزوده برای ذینفعان از طریق توسعه بازارهای داخلی و خارجی و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و مدرن مالی تحقق یافته و با ارائه برترین خدمات پولی و بانکی به مشتریان خود شعار "مدرن و هوشمند تجارت کنید" را تحقق بخشیم. اعتماد ما به کارکنان خود به عنوان ارزشمندترین دارایی، شبکه اجرایی ما را در ایجاد رضایت مشتریان و سرآمدی میان شرکتهای لیزینگ هواپیما کشور یاری نموده و بهبود مستمر برای فعالیتهای خود را سرلوحه امور قرار می‌دهیم.

 

با تامین نیازهای ناوگان، قطعات ، ارتقاء قطعات و سرمایه گذاری در صنعت هوانوردی با متمایزترین خدمات و پیشرفت این صنعت به گونه ای فراتر از انتظار برآورده نماییم.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره لطفا از طریق پلهای ارتباطی زیر با ما همراه شوید

تلفن: 2191011132(98)+

موبایل: 9227170721(98)+

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره لیزینگ هواپیما ایرسا

صنعت لیزینگ  و فروش هواپیماهای تجاری با افزایش سریع بهره برداری روبرو شده است زیرا مزایایی را برای پرداخت هزینه های خرید ، انعطاف پذیری در ترکیب ناوگان همراه با کاهش خطرات یک سرمایه گذاری بزرگ به حاملان ارائه می دهد.

مرکز لیزینگ و خدمات هواپیما  ایرسا به عنوان یک رابط فروش با خدمات کامل ، خدمات گسترده ای را به شرکت های هواپیمایی از فروش عملیاتی سنتی ، تمدید ناوگان و تأمین مالی سازمان یافته ارائه می دهد. تیم جهانی متخصص متشکل و باتجربه ما می تواند حتی منحصر به فردترین نیازهای ناوگان را برطرف کند.ما با داشتن مجموعه ای از پرطرفدارترین نوع هواپیماها ، راه حلهای لیزینگ نوآورانه و مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد که از شرکای هواپیمایی ما برای تحقق اهداف خود پشتیبانی می کند.

تماس با لیزینگ هواپیما ایرسا

ما اینجا هستیم تا در هر کاری به شما کمک کنیم

ما دائما در تلاش هستیم تا عملکرد خود را در هنگام ارائه خدمات راحت و با کیفیت به مشتریان خود بهبود بخشیم. ما برای دسترسی آسان مشتریان به اطلاعاتی که ممکن است در مورد هواپیما و خدمات ما نیاز داشته باشند ، اهمیت بسیاری می دهیم.

واحد پشتیبانی مرکز لیزینگ ایرسا در ایران :

 ایران -تهران اکباتان فاز یک بلوار شهید نفیسی ساختمان مرکز تجارت هوانوردی

☎️ 982191011132+
📱 989227170721+
🆔 @airplanairsa

جدیدترین اخبار

بازدید از سایت ما

00437760
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این هفته
بازدید هفته گذشته
بازدید این ماه
بازدید ماه گذشته
کل بازدید
1420
7153
1420
404206
71596
41505
437760

ای پی شما: 35.175.191.36
2021-07-31 04:20